Šodien vārdadienu svin Mintauts, Alfs, Bernadeta, rītdien - Rūdolfs, Viviāna, Rūdis
Top Image

Par medījumu pārvietošanu dzinējmedībās

Kad var nemarķēt un kad jāmarķē?

11.10.2024.

Image

Īsumā

1. Pirms pārvietošanas dzinējmedībās nomedīto dzīvnieku reģistrē "Mednī" (reģistrēšanu organizē medību vadītājs).

2. Dzīvnieku var reģistrēt ikviens, kurš to nomedījis, taču var reģistrēt arī medību vadītāja norīkoti mednieki vai pats medību vadītājs. Galvenais ir tas, ka dzīvnieks ir reģistrēts "Mednī".

3. Ja pārbaudes brīdī dzīvnieka pārvietotājs spēj uzrādīt "Mednī" reģistrēto informāciju (t.i., pats reģistrētājs ir klāt pie dzīvnieka), marķēšana nav obligāta.

4. Ja pārvietotājs to nespēj (t.i., dzīvnieka reģistrētājs atrodas citviet), dzīvnieks pirms pārvietošanas jāmarķē.

Avots:

Biežāk uzdotie jautājumi par lietotni “Mednis” | Valsts meža dienests (vmd.gov.lv)

Nomedīto dzīvnieku pārvietošanas kārtība

Pirms pārvietošanas nomedīto dzīvnieku reģistrē “Mednī”. Pēc tam pārvietošanas laikā pārvietotājam ir jāspēj uzrādīt “Mednī” reģistrēto informāciju medības uzraugošajām amatpersonām.

Galvenais ir dzīvnieka reģistrēšanas fakts “Mednī”. Ja dzīvnieks reģistrēts “Mednī”, bet pārvietotājs “Medņa” informāciju nevar uzrādīt (piemēram, dzinējmedību laikā vedot medījumu uz pirmapstrādes vietu), dzīvnieka ķermenis ir marķēts ar pašizgatavotu marķieri, kurā norādīts nomedīšanas datums un tā mednieka apliecības numurs, kas nomedījis medījumu.

Marķieri var aizvietot telefona ekrānuzņēmums ar “Medņa” informāciju par nomedīto dzīvnieku. Tas liecinās par faktu, ka dzīvnieks jau ir reģistrēts "Mednī".

 

Ko nozīmē tas, ka dzinējmedību laikā dzīvnieku marķē? Kad tas nepieciešams? Kā dzinējmedību laikā notiek “Mednī” reģistrēto nomedīto dzīvnieku fiziskā identifikācija?

Medījuma reģistrēšana “Mednī” ir uzskatāma par “atļaujas norakstīšanu”, bet reģistrētās informācijas nosūtīšana uz MVR – par “trešā pielikuma iesniegšanu”.

Ja nomedītais dzīvnieks ir reģistrēts “Mednī” un pārvietotājs spēj uzrādīt “Mednī” reģistrēto informāciju medības uzraugošajām amatpersonām (t.i., ja pārbaudes laikā pats informācijas reģistrētājs ir klāt pie konkrētā dzīvnieka), tad marķēšana un identifikācija nav obligāta.

Ja dzīvnieks reģistrēts “Mednī”, bet pārvietotājs “Mednī” reģistrēto informāciju nevar uzrādīt (piemēram, dzinējmedību laikā medījums tiek vests uz pirmapstrādes vietu, bet dzīvnieka reģistrētājs atrodas citviet), dzīvnieka ķermenis ir jāmarķē ar pašizgatavotu brīvas formas marķieri, kurā norādīts 1) nomedīšanas datums un 2) nomedītāja mednieka apliecības numurs.

Marķieri var aizvietot telefona ekrānuzņēmums ar “Medņa” informāciju par nomedīto dzīvnieku.

Kas var reģistrēt “Mednī” dzinējmedību laikā nomedītos dzīvniekus? Vai tikai medību vadītājs?

Dzinējmedību laikā nomedīto dzīvnieku var reģistrēt ikviens mednieks, kurš to nomedījis. Taču medību kontroles laikā medību vadītājam jāspēj uzrādīt informācija par “Mednī” nomedīto dzīvnieku reģistrāciju. Tādā veidā medību kontroles laikā pie medību vadītāja jāatrodas katram medniekam, kurš “Mednī” reģistrējis medījumu.

Iespējamais risinājums dzinējmedību organizācijas atvieglošanai – nomedītos dzīvniekus centralizēti reģistrē tikai viens, divi vai vairāki mednieki ar iecirkņa administratora tiesībām. Tādā veidā medību kontroles laikā pie medību vadītāja jābūt tikai administratoriem, kuri “Mednī” reģistrējuši medījumus.

Kā rīkoties dzinējmedību vadītājam, ja medniekam, kura telefonā reģistrēts nomedītais dzīvnieks, pēkšņi jāpamet medības?

Ja dzīvnieks reģistrēts “Mednī”, taču mednieks, kurš dzīvnieku reģistrējis, nav pieejams, tad dzīvnieka ķermenis ir jāmarķē ar pašizgatavotu brīvas formas marķieri, kurā norādīts 1) nomedīšanas datums un 2) nomedītāja mednieka apliecības numurs. Marķieri var aizvietot telefona ekrānuzņēmums ar “Medņa” informāciju par nomedīto dzīvnieku.

Komentāri:

Ivars 2024-10-14 13:47

Ja godīgi jāsaka - paštaisītā marķiera informācija ir murgs.
Kāpēc tad nevar uz tā rakstīt "norakstītās" licences NR? (kam to datumu un apliecības nr vajag??)
Un vēl ieteikums- inspektoriem darba dienu uzsākot- vajadzētu OBLIGĀTI atjaunināt aktuālo informāciju par teritorijām.
Ir gadījies dzirdēt- ja pusgadu neesot atjauninājis- un tāpēc iecirkņa teritorijas atšķiras no Medņa.

Ģirts 2024-10-14 14:31

kapēc vispār marķieris jāliek, ja visi tie ieviesēji ar putām uz lūpām slavināja, ka vairs nebūs marķieri, medības būs tik īzī ar medni. Bet patiesībā ir radīts tikai pamatīgs medību apgrūtinājums un inspektori berzē roķeles un silda pildspalvas :D
Kārtējais pierādījums, ja pauris nerubī, tad stāv mierā un nedara neko.

Jurģis 2024-10-14 21:49

Kàrtejo reizi pamatskolnieki apdi.....

Ilgvars 2024-10-16 17:25

Medību noteikumu 101.punkts, spēkā kopš 01.04.2024:

101. Nomedīta dzīvnieka pārvietošanas laikā personas rīcībā ir Meža valsts reģistra funkcionalitātei atbilstošā mobilajā lietotnē reģistrēta vai iesniegta informācija par nomedīto dzīvnieku vai dzīvnieka ķermenis ir marķēts ar marķieri, kurā norādīts nomedīšanas datums un tā mednieka apliecības numurs, kas nomedījis medījumu.

(MK 12.03.2024. noteikumu Nr. 172 redakcijā)

Ivars 2024-10-16 20:29

Pladies par likumdošanas stundu.
Bet likumdošanas izstrāde droši vien nenotika bez VMD ierēdņu līdzdalības.
Un ja man stāsta, ka pietiek ar bildi no MEDŅA, tad tajā bildē NAV redzams mednieka apliecības nr, tur ir Koordinātes, Datums, Laiks, un atļaujas NR.
Kārtējo reizi ir brāķis, kuru vieglāk neatzīt- bet piesegties ar MK noteikumiem.

Ilgvars 2024-10-16 21:41

Nav par ko, grozījumi jau pusgadu ir spēkā.
Būtība tur bija apmēram tāda - galvenais ir reģistrēt dzīvnieku Mednī, bet Medņa "bilde" parāda, ka tas ir izdarīts. Reģistrēto informāciju var nosūtīt uz MVR arī vēlāk (piemēram, ja slikta zona). MVR ierakstus tad vēlāk pārbaudīs un savilks galus kopā.

Ivars 2024-10-17 09:35

NU un pēc būtības- ja ir zināms atļaujas nr- tas nozīmē ka dati ir nosūtīti un akceptēti.
Pareizajai redakcijai vajadzēja būt aptuveni šādai - ar pašizgatavotu brīvas formas marķieri, kurā norādīts vai nu piešķirtās "medību atļaujas" numurs, vai, ja MVR vēl nav reģistrējis nomedīšanas faktu tad -1) nomedīšanas datums un 2) nomedītāja mednieka apliecības numurs.

Ivars 2024-10-17 09:38

Ilgvar, var būt Tu kā sistēmas darbinieks - varētu kometēt- vai VMD inspektoriem ir pienākums atjaunināt savas iekārtas pirms doties uz pārbaudēm.
Ir pilnīgi stulbi, un tas rada lieku stresu- kad inspektors sāk stāstīt- ka medības nenotiek kolektīva platībās un medniekam ir jāpierāda sava taisnība ar Medni.

Ilgvars 2024-10-17 14:21

Redz, dzīvnieks skaitās norakstīts jau tad, kad tas ir reģistrēts Mednī, bet dati vēl nav nosūtīti. To pašu iespējamo slikto sakaru zonu dēļ. Tad sāktos domstarpības par to, vai dati bija nosūtīti vai ne, un vai bija jāraksta licences numurs vai apliecības numurs. Bez tam cūkām tā sistēma licences numuru piešķir tikai pēc datu nosūtīšanas, nevis pēc reģistrācijas. Prasīt tikai apliecības numuru tomēr ir vienkāršāk.

Vairāk raksti no sadaļas Medības

Ilgvars Zihmanis

"Mednis". Biežāk uzdotie jautājumi

Ilgvars Zihmanis

Par Medību noteikumu izmaiņām 2024

Ilgvars Zihmanis

Par vilku populācijas stāvokli Eiropā un Latvijā

Ilgvars Zihmanis

Atkal izplatās ĀCM

Andris Zariņš

Jauni mērnieku laiki vai Civillikuma un īpašumu tiesību ignorēšana?

Andris Zariņš

Lūšu medības – no 2021. gada 1. janvāra, limits – 80 dzīvnieku

Andris Zariņš

Negatīva pieredze ar medījuma gaļas uzpircēju kantori.

Andris Zariņš

Neliels pārdomu rakstiņš par medībām ar humoristiku piesitienu

Andris Zariņš

Stirnu medību termiņš pagarināts līdz 2018. gada 2. decembrim

Bruno Putniņš

Būt vai nebūt obligātam ikgadējam šaušanas eksāmenam?