Šodien vārdadienu svin Vēsma, Fanija, rītdien - Mirta, Ziedīte
Top Image

Forums

Tēmas nosaukums - Mazais līdz medībās

Ar medībām saistītās tēmasForuma jautājumi

Haralds
Haralds
Pēdējo reizi manīts 2013-08-11 17:20
Lietotāja statuss: Nopietnais vērotājs
Atrašanās vieta: Ķekava
Medību stāžs: 8 gadi
05.05.2013. 13:03
esbraucu no 5 gadu vecuma
Haralds
Haralds
Pēdējo reizi manīts 2013-08-11 17:20
Lietotāja statuss: Nopietnais vērotājs
Atrašanās vieta: Ķekava
Medību stāžs: 8 gadi
05.05.2013. 13:15
Mans stasts
Manu 5gadu vecuma kad loti negribejas uz masas dzimsanas baliti kopa ar meitenempalikt izludzos tetim uzmezu lidzi. Bija 31 janvaris.man mazam 5gadigam puikam braukt uz medibam bija baigais piedzivojums. protams 3 h masina nebija viegli izturet bet tomer. un kad bijam gala likas ka esmu paradize. plavas baltas koki balti viss ko var veleties. tetis nolema mani izvadat pa plavam. un tad aiz pirma aizotra aiz tresa likuma lapsas. un ta radas legendarais 1 pari 1 garam. visu laiku centos iestastit tetimka esmu pa 150 metriem redzejis lodi :D. ar neaizmirstamiem pedzivojummiem biju saslimis ar medibam.
ps. ka man tetis dazus gadus velak stastija ta bija reti veiksmiga reize
Jānis
Jānis
Pēdējo reizi manīts 2024-07-08 17:40
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Mednieku organizācija: Brīvmednieks
Atrašanās vieta: Jelgava
Medību stāžs: Krājam, krājam ...
Aprīkojums: Zābaki + 12k uguns koks nu ir arī lielo puiku manta.
05.05.2013. 14:53
Man laikam nebūs jāgaida 5 gadi. 23.05 mazajām paliek 3 gadi. Ziemas sākumā bijām kopīgi bebru slazdos izņemt. Nu patikās puikam tā lieta. Un kad pēdējā slazdā vēl bebru paps iekšā. Laime pilnībā. Divas diena to vien runāja. Devāmies uz laukiem ( laikam jau jāsaka uz licencētu šautuvi) patrenēties šaušanā. Biju izbrīnīts ka no šāviena arī nebaidjās tik padod patronas lai tik tētis šaujot vēl. Aizvakār devāmies kurmju slazdos likt. Ar tādu azartu ņēmās. Prieks skatīties. Tākā vīri audzināt LV nākotni!!!
Kārlis
Kārlis
Pēdējo reizi manīts 2021-03-27 14:55
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Atrašanās vieta: Dobele
Medību stāžs: no 2004.g.2.oktobra
Aprīkojums: TIKKA T3 308.;TOZ-16 22LR; Browning BAR Zenith 30-06.+ Zeiss Victory V8 2,8-20x56, Иж-56-3 22/28 + Burris Eliminator III 3-12x44. Mitsubishi L200
Suņi: LV dzinējs,suns
Medību trofejas: 6
05.05.2013. 15:42
Tas viss ir ļoti labi, tikai neaizmirsti bērnu arī izcili izskolot, lai vēlēk pats spētu sev nopirkt tādu inventāru, kāds patiešām patīk -kā piemēram, Swarowski optiku un Blasser vai Merkel karabīni, nevis medībās dotos ar nolietotiem krievu ražojuma lētajiem brīnumiem. To es novēlu jums visiem, jauno mednieku vecākiem!
P.S. Nesaprotu, kāpēc man visu mūžu citi centās ieskaidrot to, ka Ārsta profesija un medības neiet kopā. Ne ētisku/morālu, ne fizisku( noslogotais darba grafiks utt.) apstākļu dēļ. Tās ir muļķības!
Edgars
Edgars
Pēdējo reizi manīts 2022-06-14 14:15
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: Kaut kur Latgalē
Medību stāžs: Kas to jau zin cik tā stāža :)
Aprīkojums: Kaut kādi dzelži ir!!!
Suņi: Kaut kad būs!!!
Medību trofejas: 17
07.05.2013. 09:14
Kārli kāpēc sīkumoties, labāk uzreiz Zeiss optiku ņemt, tā krutāka un dārgāka. Un karabīni tad jau pasūtīt speciāli no meistara un lai tā būtu tikai vienīgā ekspemplārā. :)
Jā es arī mazo jau pamazām pieradinu pie copes kā arī ir vēlme pāris reizeis paņemt medībāms, kaut arī viņam tikai maijā būs 3 gadiņi.
Viktors
Viktors
Pēdējo reizi manīts 2024-04-03 14:38
Lietotāja statuss: Nopietnais vērotājs
Atrašanās vieta: Ikšķile
Aprīkojums: naw
Suņi: naw
26.09.2013. 18:53
bac man tagad 15 un ari ir aizravusi ta stelle vispar laukos vien pa mezu dzivoju un esu bijis 1 reiz lidzi medibas un nezeliogi patika, un saprasana par to lietu ir bet tagad naw vairs kas nemtu lidzi, un pec nezinu ka lai tieku dzinejos ?
Slēpts
26.09.2013. 20:26
Dzīvoju laukos tādēļ štelli zinu jau kopš vecuma kad sāku staigat. Kā jau tika minets , ar gaiseni viss tika kontrolēts, regulēta zvirbuļu populācijā, graudu klētī žurči paretināti, bet rudenī kad uz ķiršiem lidoja strazdi, pus dienu sēdēju kokā un vaktēju, mamma jau bija dikti dusmīga, bet ko tu lielam vīram padarīsi :D. Un krita ar, ticiet man, pīļu tik daudz šeit nevienā galerijā neesmu meklējis, bet vienīgā problēma ar patronām, tās bija japērk pašam tadē skolā nācās ekonomet uz pusdienu rēķina, bet ko tik neziedoi sirdslietas labad.
Pirmās nopietnās medības noteikti bija šnepes. Tad kkad nāca gaides medības. Atceros 1 reizi sencītis pat plinti nepaņēma līdzi, bet suķi tāpat iznaca. Likās jau baigi ātri bet laikam jau kādu stundiņu nogulēju. Dzinām šos prom ar starta pistoli. Pirmais medījums ar bissi bija bebrs, gājām ar sencīti vakara apgaitā, saku šim ka redz kur bebrs sēž, šis saka na neredzot kur, saku pado plinti, un ...PADEVA. Bet ar lamatām patstāv īgi gāju jau no laika kad parādījās kanadietes. Bebriem atslodzes dienu nebija, visu laiku stresā.
Dzinejmedības sākās 10 gadu vecuma, no tās reizes kā ar mietu pa pieri, 13 gadu laikā esmu izlaidis uz rokas pirkstiem saskaitāmas reizes, nedz sniegs ir bijis par lielu nedz laiks par dzestru.
Pēdējā laika gan kolektīvā redzam arvien mazāk jaunu seju, likam nav atrisināta atražošanas problēma. Tā kā vīri, būs jāpiestrādā :D.
Jautajums, daudzi šeit piemin meitas. Mūsu puse īsti neesmu redzējis nevienu nedz nākam par dzineju vai medznieci. Viņām tas klikšķis neiestājas tik aizrautīgi kā puišiem vai vienkārši tēvi viņas sargā no kolektīva? :D
Guntis
Pēdējo reizi manīts 2024-01-10 09:39
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Atrašanās vieta: Balvi
Medību stāžs: no 2011.g.
Aprīkojums: TOZ34P; MP153; TIKKA T3
02.10.2013. 09:39
Es savu sīko jau no 4 gadu vecuma uz pīlēm ņēmu, bet nekad neko nedabūjām. 5 gados jau ar mazo sēdējām uz gaides (2h izturēja)un bebros braucām, bet kamēr mūsu komandā nepievienojās taksis - arī bijām bešā. Pēc tās reizes, kad ar suņa palīdzību dabujām pirmo medījumu, mazais par to vien runā, ka uz katrām medībām jāņem suns.
Jānis
Pēdējo reizi manīts 2021-06-20 08:47
Lietotāja statuss: Lietotājs
02.10.2013. 12:40
Siikajam veel nav 10, nopirku Baikal MP-61 ar reguleejamu laidi - lai iemaacas traapiit. Varees notureet Hatsan 105, tad varees arii optiku paproveet (bez ar jaamaak traapiit).
Zjeel, ka dziivojam Riigaa un uz "shautuvi" dikti reti sanaak izbraukt, bet pashaut siikajam patiik.
Iemaaciisies traapiit, tad arii noliksim kaadu lidoni pie zemes - paskatiisimies kaada buus reakcija (zivis vilkt patiik, cerams ar "mediijumu" arii viss buus OK ).
Taalaak jau viss siikaa rokaas. Pats gan nemediiju, bet tas neliedz siiko radinaat pie dabas un preciizu shaavienu (PC "shuuteri" neskaitaas :) )
Cik sevi atceros, tad vienmeer kaada pneimatika bijusi pieejama.
Pirmaa bija krievu laika lauzjamaa. Skrotis bija ljooooti liela probleema - bija pashiem jaalej. Darbs pus dienai lai saujinju salietu.
Ja agri no riita seetaa paraadiijaas kaada vaarna, tad nebija ceriibu atshaut (ja vien gaisene nebija palikusi uzvilkta). Pat istabaa paarlauzjot shaujamo - no taa klikshkja seeta tuksha no dziivaam radiibaam.
Tad manaa iipashumaa nonaaca jauna Crosman pumpmaster tipa pumpeejamaa. Zveers, bet nepreciizs (pieljauju, ka deelj stobra netiiriishanas un kapara skrotiim). Shampaniesha pudelei taisiija 2 CAURUMUS, bet pudele palika nesashkjiidusi.
Tas bija sen un nav patiesiiba, bet uzmeistaroju kronshteinu ar laazeriiti iekshaa. No tumshaa stadiona pa tumshajiem skolas logiem plik plik un jaamuuk :)