Medību stāžs: Sāku iet dzinējos 7 gadu vecuma 2007 gadā dabuju mednieku apliecibu un bisi
Aprīkojums: mc, iž, Browning ABolt3 308, CZ 453, Sauer 202 Outback, paštaisīts nazis no husqarnas strelas, ļoti liels akmens!
Suņi: Taiga, Džuļbars, Warwick
Medību trofejas: 21
02.10.2012. 12:37
piekrītu kas sunim jābūt sportiskai un medībām piemērotai uzbūvei, bet pēc suņa izskata vien veicot ciltsdarbu suga tiek sabojāta vairāk kā ja tas tiktu darīts pēc suņa darba īpašībām, tas ka suns ir mazliet lielāks man liekas ka ir tikai pluss, un ka tan ir netādas krāsas plankumi, pēc jūsu domām ir jāizskauž jau saknē, neskatoties uz tā darba īpašībām. un vēl pastāv tāda lieta kā evolūcija, kas ar savu lietu dara. varbūt veicot to jūsuprāt svarīko "dižciltīgo asiņu kultu" jūs tikai bremzējat tās attīstību. nesaku ka jākrusto sugas, bet nav tik ļoti jāpieturas pie viduslaikos izdomātiem šķirnes standartiem
Prāta vētrai priekš izrādes Šveiks bija dziesma - "Bet nākotnes un laimes vārdā, kas negribēs it visiem dot - diemžēl tās nāksies izvarot!" Šādu risinājumu nenovēlu nevienai kucei!
Ar sunīti ir jāstrādā metodiski un pedantiski (tai skaitā krustošana), tā pat kā skolā ar bērniem. Esat taču visi gājuši skolā un paši dažreiz brīnījušies, kādas pupu mizas jums/mums lika mācīties (tā pat arī brīnās sunītis, kad rādi viņam brieža kaku), nu lūk - dažādu iemeslu dēļ - nezināšana, pacietība, pieredzes trūkums un paļaušanās un kaut nepierādāmām lietām mūsu pedagogiem t.sk vecākiem, neatsrādājot pilnu akadēmisko programmu (tas pats attiecas uz suni), rada neadekvātu, ļoti specifisku, bieži vien tikai kādā konkrētā jomā specializēties spējīgu (ne ģeniālu vai unikālu) subjektu, ar pārliecību, ka tas uzgājis, ko unikālu un atklājis Ameriku! Arī suņi rīkojas līdzīgi!
Ar matemātikas skolotāju strīdējos 4klasē cik riņķa līnijā var atzīmēt punktus, šī man apgalvoja, ka bezgalīgi daudz es teicu, ka nē, jo aizkrāsojot riņķa līniju ar krāsu es taču esmu ielicis konkrētu skaitu punktus blakus vienu otram. Diskusija beidzās ar skolotājas vārdiem - katrs riņķa līnijā var ieliekt tik punktus cik prāts tam atļauj! Tad es sapratu, ka mans viedoklis var būt nepazeizs, bet es iemācījos, ka lēmumam vai spriedumam ir jānāk pēc diskusijas, nevis diskusija jāpakārto savam akmenī iecirstajam viedoklim!
Un pārmetumi, ka izstāžu suņi ir dumji ir tik pat aplams, apgalvot ka visi BMW vadītāji ir atsaldēti!
Suns dara to ko saimnieks māca un liek tam darīt - mācīt izstādē izpildīt komandas vai mežā meklēt un apstrādāt īsto pēdu ir vienlīdz sarežģīts pedagoģisks process. Sagatavojiet suni izstādei un arī mežā būs daudz vieglāk! Bet piedraudēt ar nošaušanu kucēnam, kas itkā nedzen alni saimniekam pa taisno leduskapī ir nepareizi un liecina par saimnieka amēbas līmeņa attīstību!
Aprīkojums: H&K 2000 SLB (30-06), Savage (223), IŽ 57
Suņi: Krievu Eiropas laika- Bārts, Latvijas Dzinējsuns Dārts Veiders
Medību trofejas: 93
02.10.2012. 13:42
piekrītu kas sunim jābūt sportiskai un medībām piemērotai uzbūvei, bet pēc suņa izskata vien veicot ciltsdarbu suga tiek sabojāta vairāk kā ja tas tiktu darīts pēc suņa darba īpašībām,
Sanāk apburtais loks. Uz izstādēm neejam un ciltsdarbu neveicam, tāpēc ka Sk. rakstīto citātā.... Un tāpēc ka strādājošus suņus lielākoties saimnieki uz izstādēm nevadā... sanāk...
Nu, kurš tad ir vainīgs? Jeb nemeklējot vainīgos... Kā izdarīt tā lai izstādēs un ciltsdarbā piedalītos reāli strādājoši suņi???
Turot sveci zem pūra? Nē taču! Piedaloties izstādēs.
P.S. Biju aizbraucis šogad gan uz LMKA, gan uz LKF izstādēm. Secinājumus priekš sevis izdarīju! Un sev par lielu prieku konstatēju, ka tajās "dīvānu suņu"izstādēs arī piedalās mednieki ar reāli strādājošiem suņiem ( V.Puskuns, A.Imaks, Ž. Zariņa utt), kas to dara, lai viņu suņu izcilie darba gēni tiktu saglabāti starptautiskajā !!! apritē!
Tiem kas selekcionē savas suņu šķirnes - ņemiet vērā arī to, ka pie suņa sugas īpašībām pieder arī veselība, noturība pret apkārtējo vidi utml. Savas patmīlības dēļ jūs gribot negribot dariet pāri dzīvnieciņiem, piemēram īpašību kombinācija liels augums un vājas locītavas - jaunībā paskrēja un tālāk, slimības, mocības utt!
Suņi: 3 jagdterjeri, taksis un Rietumsibīrijas laika
Medību trofejas: 27
02.10.2012. 13:53
Pēterim G.
Nu es nezinu, kur Jūs tur skatījāties? Es tikko speciāli ievadīju jutubē ohota na medvedja s sobakami, man tur laikas vien rādās... Var būt ne visas ir perfektas WW līmenī pēc eksterjera, bet neapšaubāmi tipiskas laikas. Vai var būt Jūs neesat lietas kursā, ka laikas nav viena šķirne? Ja cilvēks nav nevienu citu laiku, kā, piemēram Rietumsibīrijas redzējis, var jau Austrumsibīrijas laiku arī par kranci noturēt. Man te viens pieredzējis mednieks arī stāstīja, ka krievu raidījumā redzējis , ka medībās izmanto krančus, es to raidījumu noskatījos- nevienu kranci neredzēju, vieni Krievijas dzinējsuņi ;)
Aprīkojums: H&K 2000 SLB (30-06), Savage (223), IŽ 57
Suņi: Krievu Eiropas laika- Bārts, Latvijas Dzinējsuns Dārts Veiders
Medību trofejas: 93
02.10.2012. 13:56
ņemiet vērā arī to, ka pie suņa sugas īpašībām pieder arī veselība, noturība pret apkārtējo vidi utml. Savas patmīlības dēļ jūs gribot negribot dariet pāri dzīvnieciņiem, piemēram īpašību kombinācija liels augums un vājas locītavas - jaunībā paskrēja un tālāk, slimības, mocības utt!
Vārds vietā! Un tāpēc arī ir domāti tie šķirnes standarti, jo viņos atspoguļojās paaudzēs iegūtās zināšanas par ideālo proporciju, kas dod vēsturiski vislabāko rezultuātu. Gan spēka, gan izturības, gan ilgmūžības ziņā!
Suņi: 3 jagdterjeri, taksis un Rietumsibīrijas laika
Medību trofejas: 27
02.10.2012. 14:04
Jānim R.
Nu tur Tev VIENREIZ ir taisnība, ka selekciju nedrīkst veikt tikai pēc eksterjera (ārējā izskata), ir jāņem vērā viss, un ne tikai darba spējas un eksterjera atbilstība šķirnei, bet arī pēcnācēju kvalitāte un izcelsme, un visi šie faktori ir ĻOTI svarīgi! Tikko kaut ko izlaiž- ČAU!
Tā tikai no malas liekas- kas tad tur +/- daži centimetri, bet īstenībā, ja paskatās no fizioloģijas viedokļa, tam ir nozīme gan suņa fukcionalitātē gan veselībā, un tam jau ir tiešs sakars ar reālām medībām! Kā Tu domā, kāpēc Sibīrijas mednieki neturēja laikas ap metru skaustā? Liekas jau- acīmredzams pluss, šitāds suns jau lāci var nogāzt vai no migas kā jagds lapsu izvilkt ;D
Par izstādes suņiem, jā ne visi ir tie dīvāna deldētāji, bet besī ārā ka tādi dīvāna deldētāju saimnieki savus pēcnācējus slavē uz visu pasauli kā vieni no labākajiem dzinējiem, asinspēdu suņiem. Bet reāli kad tu ieguldi tajā visu savu brīvo laiku, finanses un redzi ka no suņa nekas cits neizauga kā vēl viens dīvāna deldētājs rokas nolaižas. Jā izstādes tas ir labi, bet tas nav garants ka sunis ideāli strādās, pat arī aploks nedot tos gaidītos rezultātus, jo aploks ir aploks, bet reālās medības ir medības. Un piekrītu ka daudziet paši suņu saimnieki ir degradējuši suņus un tur suņi paši nav vainīgi. Bet diemžēl ar tādiem meliem tiek par prāvām summām tirgoti kucēni no kuriem reāli medībās nav jēgas, tikai izstādēs un aplokos. Manam kolēgīm ar nedaudz suni nobrākēja jo redziet drusku par treknu, kaut arī viss ir štokos, ruksi atrada pa pirmo, izdarīja visu kā vajag, tikai protams distanci ievēroja jo reāli saprot ka var norauties no ilkņiem tāpēc virsū nelien. Un nedabūja pirmo vietu jo bija trusku treknāka, bet tad ko suni vispaŗ reizi nedēļā barot ko, vot aizvest viņu kad viņu zīda tad tiešām būtu kaulu kambaris, kā arī iedeva mazāk punktu par ne pārāk agresīvo ruksim uzbrumumu, kaut reāli dzīve ja būtu ļoti agresīva reālās medībās ātri būtu jāmeklē palīdzība pie ārsta. Jā ir kas pārbaro savus mīļuļus, bet šī te kucīte bija drusku druksu tāda druknāka, kā normāls mājas suns, nevis kaulu kambaris. Sanāk tā ka medību sunim jāatbilst visiem parametriem kā arī jābūt kaulu kambaram vai ne.
Par bešķirnes suņiem jau var uzskatīt ka sakrustojās tā pati laika ar kaut kādu pitbuļu. Tad jā tas ir bežškirnes un ja runāt par slimībām, tad tieši šie te kranči ir daudz izturīgāki pret slimībām nekā tie tīrie škirnes suņi.
Paņemsim Bavāriešu asinspēdu suns, ļoti laba škirne, ļoti labi atrod dzīvnieku, ja nešaubos tas spēj asins pēdas sajust vairāku dienu vecas pēdas, bet ir ļoti slimīga suga. Tāpēc ne visur tā ir populāra. Jā saprotu ka jābūt principiem pie kā škirnei pieturoties, ja visu sakrustot tad būs bardaks, bet paskataties tas pats homo sapiens cik ir jaukto mulati, un vēl citi un tieši otrādi šie te krustojumi inav sliktāk padarījuši cilvēci pret slimībām un citām lietām.
Labi dzen, tas ir suņa spējas ātri atrast dzīvnieku un atšķirībā no funkcijas vai nu dzenot rej vai nu mēģina to noturēt, bet nevis ielaiž suņu baru, viens kaut ko saoda, skrien riedams un viss suņu bars tam močī pakaļ, bet izrādās pēdas jau diennakti vecas.
Visi laikam ir redzējuši krievu filmu belij Bim čornaje uho. Un tur tā pati problēma bija risināta un beigu beigās nenonāca ne līdz kam.
Pimkrāt daudz ko ietekmē ģēni, otrkārt kādi bija vecāki strādājošie vai dīvāna deldētāji, treškārt paša saimnieka ieguldītais darbs, ceturkārt kā un cik intensīvi izmantoo medībām reizi gadā vai gandrīz katras brīvdienas. protams šo te procesu ietekmē arī vēl citi faktori, bet es uzskatu ka šie ir vieni no galveniem lai būtu labs medību palīgs. Un vairāk es runāju tieši par medību palīgu nevis dīvānu deldētāju, kas izstādēs ieņems pirmo vietu, to varētu piedāvāt kā mājas mīluli nevis medību suni :(
Slēpts
02.10.2012. 16:05
Edgar sunim jādod normāla paika un tik cik pienākas, nevis tik cik var apēst, tad nebūs "...redziet drusku par treknu..."
Ar sunīti ir jāstrādā metodiski un pedantiski (tai skaitā krustošana), tā pat kā skolā ar bērniem. Esat taču visi gājuši skolā un paši dažreiz brīnījušies, kādas pupu mizas jums/mums lika mācīties (tā pat arī brīnās sunītis, kad rādi viņam brieža kaku), nu lūk - dažādu iemeslu dēļ - nezināšana, pacietība, pieredzes trūkums un paļaušanās un kaut nepierādāmām lietām mūsu pedagogiem t.sk vecākiem, neatsrādājot pilnu akadēmisko programmu (tas pats attiecas uz suni), rada neadekvātu, ļoti specifisku, bieži vien tikai kādā konkrētā jomā specializēties spējīgu (ne ģeniālu vai unikālu) subjektu, ar pārliecību, ka tas uzgājis, ko unikālu un atklājis Ameriku! Arī suņi rīkojas līdzīgi!
Ar matemātikas skolotāju strīdējos 4klasē cik riņķa līnijā var atzīmēt punktus, šī man apgalvoja, ka bezgalīgi daudz es teicu, ka nē, jo aizkrāsojot riņķa līniju ar krāsu es taču esmu ielicis konkrētu skaitu punktus blakus vienu otram. Diskusija beidzās ar skolotājas vārdiem - katrs riņķa līnijā var ieliekt tik punktus cik prāts tam atļauj! Tad es sapratu, ka mans viedoklis var būt nepazeizs, bet es iemācījos, ka lēmumam vai spriedumam ir jānāk pēc diskusijas, nevis diskusija jāpakārto savam akmenī iecirstajam viedoklim!
Un pārmetumi, ka izstāžu suņi ir dumji ir tik pat aplams, apgalvot ka visi BMW vadītāji ir atsaldēti!
Suns dara to ko saimnieks māca un liek tam darīt - mācīt izstādē izpildīt komandas vai mežā meklēt un apstrādāt īsto pēdu ir vienlīdz sarežģīts pedagoģisks process. Sagatavojiet suni izstādei un arī mežā būs daudz vieglāk! Bet piedraudēt ar nošaušanu kucēnam, kas itkā nedzen alni saimniekam pa taisno leduskapī ir nepareizi un liecina par saimnieka amēbas līmeņa attīstību!
Sanāk apburtais loks. Uz izstādēm neejam un ciltsdarbu neveicam, tāpēc ka Sk. rakstīto citātā.... Un tāpēc ka strādājošus suņus lielākoties saimnieki uz izstādēm nevadā... sanāk...
Nu, kurš tad ir vainīgs? Jeb nemeklējot vainīgos... Kā izdarīt tā lai izstādēs un ciltsdarbā piedalītos reāli strādājoši suņi???
Turot sveci zem pūra? Nē taču! Piedaloties izstādēs.
P.S. Biju aizbraucis šogad gan uz LMKA, gan uz LKF izstādēm. Secinājumus priekš sevis izdarīju! Un sev par lielu prieku konstatēju, ka tajās "dīvānu suņu"izstādēs arī piedalās mednieki ar reāli strādājošiem suņiem ( V.Puskuns, A.Imaks, Ž. Zariņa utt), kas to dara, lai viņu suņu izcilie darba gēni tiktu saglabāti starptautiskajā !!! apritē!
Nu es nezinu, kur Jūs tur skatījāties? Es tikko speciāli ievadīju jutubē ohota na medvedja s sobakami, man tur laikas vien rādās... Var būt ne visas ir perfektas WW līmenī pēc eksterjera, bet neapšaubāmi tipiskas laikas. Vai var būt Jūs neesat lietas kursā, ka laikas nav viena šķirne? Ja cilvēks nav nevienu citu laiku, kā, piemēram Rietumsibīrijas redzējis, var jau Austrumsibīrijas laiku arī par kranci noturēt. Man te viens pieredzējis mednieks arī stāstīja, ka krievu raidījumā redzējis , ka medībās izmanto krančus, es to raidījumu noskatījos- nevienu kranci neredzēju, vieni Krievijas dzinējsuņi ;)
Vārds vietā! Un tāpēc arī ir domāti tie šķirnes standarti, jo viņos atspoguļojās paaudzēs iegūtās zināšanas par ideālo proporciju, kas dod vēsturiski vislabāko rezultuātu. Gan spēka, gan izturības, gan ilgmūžības ziņā!
Nu tur Tev VIENREIZ ir taisnība, ka selekciju nedrīkst veikt tikai pēc eksterjera (ārējā izskata), ir jāņem vērā viss, un ne tikai darba spējas un eksterjera atbilstība šķirnei, bet arī pēcnācēju kvalitāte un izcelsme, un visi šie faktori ir ĻOTI svarīgi! Tikko kaut ko izlaiž- ČAU!
Tā tikai no malas liekas- kas tad tur +/- daži centimetri, bet īstenībā, ja paskatās no fizioloģijas viedokļa, tam ir nozīme gan suņa fukcionalitātē gan veselībā, un tam jau ir tiešs sakars ar reālām medībām! Kā Tu domā, kāpēc Sibīrijas mednieki neturēja laikas ap metru skaustā? Liekas jau- acīmredzams pluss, šitāds suns jau lāci var nogāzt vai no migas kā jagds lapsu izvilkt ;D
Par bešķirnes suņiem jau var uzskatīt ka sakrustojās tā pati laika ar kaut kādu pitbuļu. Tad jā tas ir bežškirnes un ja runāt par slimībām, tad tieši šie te kranči ir daudz izturīgāki pret slimībām nekā tie tīrie škirnes suņi.
Paņemsim Bavāriešu asinspēdu suns, ļoti laba škirne, ļoti labi atrod dzīvnieku, ja nešaubos tas spēj asins pēdas sajust vairāku dienu vecas pēdas, bet ir ļoti slimīga suga. Tāpēc ne visur tā ir populāra. Jā saprotu ka jābūt principiem pie kā škirnei pieturoties, ja visu sakrustot tad būs bardaks, bet paskataties tas pats homo sapiens cik ir jaukto mulati, un vēl citi un tieši otrādi šie te krustojumi inav sliktāk padarījuši cilvēci pret slimībām un citām lietām.
Labi dzen, tas ir suņa spējas ātri atrast dzīvnieku un atšķirībā no funkcijas vai nu dzenot rej vai nu mēģina to noturēt, bet nevis ielaiž suņu baru, viens kaut ko saoda, skrien riedams un viss suņu bars tam močī pakaļ, bet izrādās pēdas jau diennakti vecas.
Visi laikam ir redzējuši krievu filmu belij Bim čornaje uho. Un tur tā pati problēma bija risināta un beigu beigās nenonāca ne līdz kam.
Pimkrāt daudz ko ietekmē ģēni, otrkārt kādi bija vecāki strādājošie vai dīvāna deldētāji, treškārt paša saimnieka ieguldītais darbs, ceturkārt kā un cik intensīvi izmantoo medībām reizi gadā vai gandrīz katras brīvdienas. protams šo te procesu ietekmē arī vēl citi faktori, bet es uzskatu ka šie ir vieni no galveniem lai būtu labs medību palīgs. Un vairāk es runāju tieši par medību palīgu nevis dīvānu deldētāju, kas izstādēs ieņems pirmo vietu, to varētu piedāvāt kā mājas mīluli nevis medību suni :(