Guntar, kā tad tiek testēta tā skrošu munīcija?
Iepriekšējā postā mini, ka tiek testēts blīvums:
- kādi ir šie standarti, kurus ir jāizpilda jūsu munīcijai uz blīvumu, lai tiktu līdz veikala plauktam?
- ko īsti nozīmē " 1 un kritums 3 m"?
- no kāda stobra šaujot tiek mērīts ātrums (garums un urbums)?
Vai mazliet citiem vārdiem varētu izskaidrot šo:
Dsr ir ražota no Tīra svina 99, %. Viena otra ražojumā labākajā gadījumā ir pārkausēts akumulators kas vairs par tīru svinu saukties nevar. Rodas jautājums ko tas dod? tas dod to ka vairāk lodes mazāk mazizmēra apaļbumbiņu munīcija piesvino jūsu bisītes
Tas par to privātumu tamdēļ teikts jo ievērojot foruma noteikumus es nedrīkstu teikt visu kas man labpatīkas vai labpatiktos, jo teiktais var būt traktēts dažādi.taču tūlīt sākšu rakstīt atbildi iepriekšējam jaut.
Man domāt, ka mednieki tikai būs ieguvēji, ja kāds ražotāja pārstāvis dziļāk izskaidros savas produkcijas plusus :)
Nevajag tikai rakstīt kaut ko šādu : Mēs ūber alles, bet visi pārējie totālie mēsli - un viss būs štokos:)
Visa mūsu saražotā munīcija tiek testēta ar balistiskajiem stobriem ( 16 un 12) , kurš ir neatņemama sastāvdaļa katrai līdzīgas dabas ražotnei. Balistiskais stobrs ir varminttipa gludstobrs kura garums ja nemaldos ie 830mm. Tas ir tik biezs ka var izturēt pat desmitkārtīgi pārsniegtu munīcijai spiedienu pirmkārt un otrkārt lai tas neuzsiltu tik ātri un tiktu tadējādi izskauts faktors kas varētu iespaidot testēšanu. šis stobrs tiek ievietots speciālā tatīvā kas novērš atsitiena kustību lai varētu objektīvi spriest par piemēram ložu vai skrošu blīvumu un virzienu uz kurieni tās lido. Tā saucamajā patrontelpā ir sānā tāds kā perpendikulārs izbīdījums ar caurumu kurš ir blīvi noslēgts, kurā pirms katra šāviena tiek ievietots kalibrēts kreišer mīkstmetāla stabiņš, kurš šāviena brīdī zaudē savu sākotnējo garumu, kļūst īsāks un resnāks. Pēc šāviena šis stabiņš tiek izņemts un ar mikrometra palīdzību tiek mērīts un pēc tabulas kura ir dota šai iekārtai līdzām ir noteikts spiediens kurš tika radīts šāviena brīdī līdz lādiņš to ir pametis. Ar divām pēc foto elementa elektriskām iekārtām tiek mērīts ātrums kurš ir sasniegts 1 un 3ju metru attālumā no stobra gala, tas ir arī neatņemama ražošanas procesā informācija kura tiek izmantota lai neatbilstības gadījumā būtu veiktas nepieciešamās korekcijas lai uzlabotu munīcijas kvalitāti, jo viens pats spiediens vai lviens pats lādiņa ātrums vēl neko neizsaka. Piemirsu pateikt kad stobri ir cilindri bez jebkāda sašaurinājuma. Jo būtiskākie blīvuma raksturojošie paremetri ir nepieciešami tieši lodēm. Ar skrotīm ir bikiņ savādāk un par to ja atļausiet nedaudz vēlāk nākamreiz, taču tur viss ir vēl pat sarežģītāk nekā ar lodēm, jo ja esat piemērām mājās pašuzlējuši lodi tas ir labi taču lai tā spētu lidot precīzi tālāk par 35metriem jāpiepūlas lai to panākt. Noteikti esat ievērojuši ka ļielai daļai mūsdienās sastaptajām lodēm ir plastmasas astes kuras paaugstina trajektorijas attālumu un ir ar amortizējošu pulvera detonēšanas brīdī efektu, kurš katram šim lodes gan tipam , gan svaram , gan vēl šam tam ar savu individuālu pieskaņu. No savas pieredzes varu teikt ka lielākajai daļai dažādu ražotāju ložu precizitātei distancē līdz 35 metriem izkliede ir saprāta robežās, ļoti subjektīvi 4-9cm, bēda sākās pēc šiem kritiskajiem 35 metriem. Lai panāktu precizitāti un izkliedi ne vairāk kā 5cm 50 metros ir nepieciešama šī manis jau pieminētā aste. Balistiskais stobrs piemērām lodi pam extra var pat sašaut tā ka lode lodei skarsies klāt, bet lai ko līdzīgu panākt un idializēt ar bisīti, katrai šai bisītei ir jāmeklē kāda no šīm lodēm. Mums ar kolēģi ir abiem viena veida markas ieroči un testos izpaudās kad viņam labāk iet nekrāsotās pretēji manējam. Abiem 16 kal un abiem izh 58, 2vu gadu ražojuma starpība
Kaujas apstākļos katrs ierocis sevi parāda pat viena ražotāja un vienas markas ietvaros dažādi. Es saprotu ka balistiskais stobrs ir balistiskais bet pagaidām ar ārpus stobra novēroto vien varu teikt par to ko esmu pats sašāvis un kas ir iepaticies kas nē, arsenālā iz12,58, un 5(vienstobrene ar gaili, kā arī sporta šāvēji kuru mums iekš Lv ir ne tik ar maz, un atsauksmes ir meklējamas arī pie tiem. Esmu pamanījis to ka nevienmēr ierocis ar cilindru lodi šauj labāk nekā ar sašaurinājumu 0,5, ļoti atkarīgs no katra ieroča , tā stobra garuma. Atsuksmes no sporta šāvējiem. jo kā paši saprotiet man pašam arsenēlā šaurākais ir 0,5, arī vienstobrenei apgrieššanu netaisīju, jo otrā šķivja lieluma mērķī ar pusčoku izdevās ietrāpīt.Mūsu arsenālā ir trīs lodes 1)pam extra, 2) sk extra 3) trefer. No sirds iesaku noprovēt pam extra jeb vienārši pam, 12 kalibram 32gr, 16kalibram 28gr. Turpinājums sekos, ar Cieņu.
Munīcija kura tiek saražota mūsu rūpnīcā ir saražota no tīra svina, kuru kā noprotat ir jāpērk ārpus Latvijas robežām. Tīrs svins mazak piesvino stobru. Skrošu liešanas procesā, piemasījumi atstātu nelabvēlīgu rezultātu pašam ražošanas procesam un tas visu padarītu dārgāku, sarežģītāku. Kā arī manis jau pieminētais mīkstuma koificients šīm skrotīm expansivitātes ziņā ir priekšrocība salīdzinājumā ar presētajām skrotīm piemērām putnu medībās.
Iepriekšējā postā mini, ka tiek testēts blīvums:
- kādi ir šie standarti, kurus ir jāizpilda jūsu munīcijai uz blīvumu, lai tiktu līdz veikala plauktam?
- ko īsti nozīmē " 1 un kritums 3 m"?
- no kāda stobra šaujot tiek mērīts ātrums (garums un urbums)?
Vai mazliet citiem vārdiem varētu izskaidrot šo:
Ja jau Tu sāki DSR promoutēšanu forumā - tad turi marku !
Nevajag tikai rakstīt kaut ko šādu : Mēs ūber alles, bet visi pārējie totālie mēsli - un viss būs štokos:)