Viss ir atkarīgs no lodes tipa un attāluma, kā arī kalibra. Piemēram, no 150m alnim .30-06 bezsvina Bionic black cauri nesit. Paliek iekšā, skaisti atdod visu enerģiju...
Kā jau teicu nevienu brīdi neapšaubu Hexolita briesmīgo( teicamo) iedarbību. Viss kārtībā. Attālums ap 30 m. Trāpijums ar gludo starp 6/7 uz 5ciem no kreisās puses , mazais ovālais caurumiņš ar hemotomu arī starp 6/7 bet uz 1niem no labās puses.Abi šauti no augšas uz leju. Neiet runa par trofeju, bet gan par Hexolita vienīgās šķembas jaudu. Vai tā spēj uzsist hemotomu 20cm diametrā šāvienam pretējā pusē? Saprotams ,ka vienīgais ko tajā rumpī atradām bija Hexolits bez šķembām.
Nu ja vienīgais šāviens pa to alni bija tikai ar hexolitu, tad acīmredzot var! Vai arī tās briesmīgās hematomas patiesībā atstāja meteorīta atlūza, kuras trajektorija taja liktenīgajā sekundē sakrita ar aļņa trajektoriju.
P.S. no pieredzes varu dalīties ar monolit iedarbību, ieejošais milzīgs, izjeošais maziņš...
Ja šauts no augsas, hexa šķemba gājusi uz augšu ārā. Kur pie vella pārējās? .Ja šauts no labaas, tad loģiski,ka lode iet no augšas uz leju vispirms sašķaidot ribu,jo šauts tak bija ari no augšas ar spico.
Teorētiski heksa parbaudēs gēlā uzpeld info ka šķembas atdalās ~30° lenķī. bet šķembu iedarbibai vajadzetu būt vairāk griezošai nekā triecošai, kas itkā izslegtu hematomas rašanos.
Mārci, cik liels ir tas "it kā šķembas radītais ievainojuma kanāls"? Un ar kādu kalibru un lodi šauts ar vītni? Heksolītam šķembas parasti paliek ķermenī iekšā, aiz ādas. Hematomu var dabūt no tā, ka pēc trāpījuma asinsrite nav apstājusies. Ja godīgi, vairāk izklausās pēc 2 trāpījumiem, bet ar bildēm drošāk pateikt būtu.
interesanti-DDupleks nevēlas savam medību munīciju klāstam pievienot lodes ar smailu plastikāta uzgali? Norādot -speciāli paradoksam.Būtu mazāks pieres laukums-mazāks ātruma kritums un taisnāka traektorija.
P.S. no pieredzes varu dalīties ar monolit iedarbību, ieejošais milzīgs, izjeošais maziņš...